Bio-Speedy DIRECT RT-qPCR SARS-CoV-2

Bio-Speedy DIRECT RT-qPCR SARS-CoV-2

Kullanım Amacı: Bio-Speedy® Direct RT-qPCR SARS-CoV-2 kiti SARS-CoV-2’ye özgü ORF1ab geninin kalitatif tespiti için kullanılan gerçek zamanlı ve tek adımlı ters transkripsiyon PCR testidir. Kit içeriğinde bulunan vNAT® tamponu, VTM tüplerinde bulunan örneklerden nükleik asit ekstraktı eldesini ve korunumunu sağlar.

Hedefler: Bio-Speedy® Direct RT-qPCR SARS-CoV-2 kiti, SARS-CoV-2 genomunda bulunan ORF1ab genini hedefler ve Real Time PCR cihazının FAM kanalında okunur. İnternal kontrol olarak hedeflenen RNase P geni ise HEX kanalında okunur.

Çalışma Şekli ve Süre: Bio-Speedy® Direct RT-qPCR SARS-CoV-2 kiti, VTM içindeki örnekleri vNAT® tamponu ile birleştirilmelerinden 5 dakika sonra Real Time PCR için hazır hale getirir ve 55 dakikalık bir protokolde Real Time PCR sonucunun elde edilmesini sağlar. 

Valide ve Uyumlu Cihazlar: Bio-Speedy® Direct RT-qPCR SARS-CoV-2 kiti, Roche LightCycler® 96, Bio-Rad CFX96 Touch™ ve Qiagen Rotor-Gene® 5 Plex Real-Time PCR cihazlarında 10µl ve 20µl reaksiyon hacmi için validedir. Ayrıca FAM ve HEX kanalları içeren tüm Real Time PCR cihazları ile uyumludur.

Duyarlılık: %97,8
Özgüllük: %100

Bio-Speedy®Direct RT-qPCR SARS-CoV-2 kiti lisanslı laboratuvarlar tarafından kullanılmak üzere FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından Acil Kullanım Yetkisi (EUA) ile yetkilendirilmiş bir kittir. 


Miktar:

100, 1000 reaksiyon

Kutu Boyutu:

10cmx8cmx6.5cm

Katalog Numarası:

BS-SY-SC2

Aşağıda belirtilen strip/plate Bio-Rad CFX96 TouchTM Real-Time PCR cihazı ile kullanıma uygundur. Ürün bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kat#: BS2001 Ultra optik yarı etekli qPCR plate ve filmi (96 kuyu)

Kat#: BS1001; Ultra Optik qPCR Strip ve Kapağı (8 kuyu)