Bio-Speedy Menenjit/ Ensafalit RT-qPCR MX-17S Panel

Bio-Speedy Menenjit/ Ensafalit RT-qPCR MX-17S Panel

Enfeksiyöz nörolojik bozukluk belirtileri belli bir etkeni işaret etmeyebilir ve etkenin konvansiyonel yöntemlerle izolasyonu zordur. Bundan dolayı da uygun tedavinin hızlı bir şekilde uygulanabilmesi için etkenin hızlı ve doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir.

Kullanım Amacı: Bio-Speedy® Menenjit/Ensefalit RT-qPCR MX-17S Paneli, 9 viral, 6 bakteriyel ve 2 fungal etkenin tespiti ve ayrımı için tasarlanmış multipleks bir kittir.

Hedef: Herpes Simpleks Virüsü 1, Herpes Simpleks Virüsü 2, İnsan Herpesvirüsü 6, Stomegalovirüs (CMV), Enterovirüs, Parekovirüs, Varsella Zoster Virüs, İnsan Herpesvirüsü 7, İnsan Herpesvirüsü 8, Listeria monocytogenes, Neisseria meningitidis, Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Escherichia coli K1, Streptococcus agalactiae, Cryptococcus gattii/neoformans.

Çalışma Şekli ve Süre: Bio-Speedy® Menenjit/Ensefalit RT-qPCR MX-17S Panel, beyin omurilik sıvısı (BOS) örneklerinden nükleik asit eldesi sonrası 45 dakikalık bir protokolde Real Time PCR sonucunun elde edilmesini sağlar. 96 kuyuluk bir cihazda Negatif ve Pozitif kontroller dahil toplam 10 örneğin sonucu aynı anda elde edilebilir.

Valide ve Uyumlu Cihazlar: Bio-Speedy® Menenjit/Ensefalit RT-qPCR MX-17S Panel, Bio-Rad CFX96 Touch™ Real Time PCR Sistemi ile 20 μL qPCR hacim için valide edilmiştir.

LOD: 10-100 kopya/ml

Duyarlılık: %100

Özgüllük: %98,24

Bio-Speedy Menenjit/ Ensafalit RT-qPCR MX-17S Panel Tespit Kiti Broşürü

İndirmek için tıklayınız.
Miktar:

100 Reaksiyon

Kutu Boyutu:

5.5cm x 6.5cm x 6.5cm

Katalog Numarası:

BS-ME-MX17S-100