Bio-Speedy Solunum Yolu RT-qPCR MX-24T Panel

Bio-Speedy Solunum Yolu RT-qPCR MX-24T Panel

Solunum yolu enfeksiyonları dünya çapında yüksek morbidite ve mortalite ile ilişkilendirilmiştir ve belirtileri belli bir etkeni işaret etmeyebilir. Bundan dolayı da uygun tedavinin hızlı bir şekilde uygulanabilmesi için etkenin hızlı ve doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir.

Kullanım Amacı: Bio-Speedy® Solunum Yolu RT-qPCR MX-24T Paneli, 19 viral ve 6 bakteriyel etkenin tespiti ve ayrımı için tasarlanmış multipleks bir kittir.

Hedefler: SARS-CoV-2, İnfluenza A, İnfluenza B, İnsan Koronavirüsü 229E, İnsan Koronavirüsü OC43, İnsan Koronavirüsü NL63, İnsan Koronavirüsü HKU1, İnsan Parainfluenza 1, İnsan Parainfluenza 2, İnsan Parainfluenza 3, İnsan Parainfluenza 4, Metapnömovirüs (MPV), Respiratuar Sinsityal Virüsü (RSV) A/B, Enterovirüs (HEV), Adenovirüs (AV), İnsan Bokavirüs (HBoV), İnsan Parekovirüs (HPeV), Enterovirüs/İnsan Rhinovirüs (HRV), Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae, Chlamydophila pneumoniae, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis, Streptococcus pneumoniae.

Çalışma Şekli ve Süre: Bio-Speedy® Solunum Yolu RT-qPCR MX-24T Panel, solunum yolu örneklerinden (nazofaringeal sürüntü, orofaringeal sürüntü, bronkoalveolar lavaj, nazofaringeal aspirat ve balgam) nükleik asit eldesi sonrası 45 dakikalık bir protokolde Real Time PCR sonucunun elde edilmesini sağlar. 

Valide ve Uyumlu Cihazlar: Bio-Speedy® Solunum Yolu RT-qPCR MX-24T Panel, Bio-Rad CFX96 Touch™, Qiagen Rotor-Gene® 5 Plex, Bio Molecular Systems Mic qPCR Cycler ve HiMedia Insta Q96® Plus Real Time PCR Sistemleri ile 20 μL qPCR hacim için valide edilmiştir.

Duyarlılık: %98,95

Özgüllük: %99,13

Miktar:

100 Reaksiyon

Kutu Boyutu:

5.5cm x 6.5cm x 6cm x 5cm

Katalog Numarası:

BS-SY-MX24T-100