Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus

Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus

Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından COVID-19 şüphesi olan bireylerden alınan nazofaringeal sürüntüler, orofaringeal sürüntüler, nazal sürüntüler, nazofaringeal aspiratlar, tükürük ve bronkoalveolar lavaj örneklerinde SARS-CoV-2'nin kalitatif tespiti ve B.1.1.7 ile E484K mutasyonunu içeren varyantların ayırt edilmesi için tasarlanmış tek aşamalı bir ters transkripsiyon ve gerçek zamanlı PCR (RT-qPCR) testidir.

Tek bir multipleks reaksiyonda, Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, rutin tarama için tüm SARS-CoV-2’lerde bulunan Orf1ab ve N gen bölgelerinin yanı sıra, B.1.1.7 tespiti için N D3L mutasyonunu ve antikor aracılığı bağışıklıktan kaçma olasılığı yüksek olan varyantların tespiti için E484K mutasyonunu hedeflemektedir.

B.1.1.7 soyu ve E484K mutasyonu içeren varyantlar epidemiyoloji için önemli olduğundan, şüpheli vakaların çok daha yüksek bir bölümünü, çok daha kısa sürelerde test edebilmek için DNA dizi analizinden farklı teknolojiler gerektirir. Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, DNA dizilimine gerek kalmadan ortaya çıkan yeni varyantları tespit edebilmekte ve numuneden SARS-CoV-2 tespitine 30 dakikadan daha kısa sürede ulaşmayı sağlamaktadır.

B.1.1.7 ve E484K mutasyonu içeren varyantları taşıyanların ülke sınırlarına girişini kontrol etmek, filyasyon çalışmalarını hızlandırmak ve daha spesifik karantina koşullarını oluşturmak, şüpheli vakaların en yüksek kısmını, en kısa sürede, Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus gibi RT-qPCR bazlı kitler kullanarak test etmek mümkündür.

Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus Kiti Broşürü

İndirmek için tıklayınız.
Miktar:

250, 500, 1000 reaksiyon

Kutu Boyutu:

10cmx8cmx6.5cm

Katalog Numarası:

BS-SY-WCOR-402

Aşağıda belirtilen strip/plate Bio-Rad CFX96 TouchTM Real-Time PCR cihazı ile kullanıma uygundur. Ürün bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kat#: BS2001 Ultra optik yarı etekli qPCR plate ve filmi (96 kuyu)

Kat#: BS1001; Ultra Optik qPCR Strip ve Kapağı (8 kuyu)