Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus

Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus

Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından COVID-19 şüphesi olan bireylerden alınan nazofaringeal sürüntüler, orofaringeal sürüntüler, nazal sürüntüler, nazofaringeal aspiratlar, tükürük ve bronkoalveolar lavaj örneklerinde SARS-CoV-2'nin kalitatif tespiti ve B.1.1.7, B.1.351 ve P.1 soylarının ayırt edilmesi için tasarlanmış tek aşamalı bir ters transkripsiyon ve gerçek zamanlı PCR (RT-qPCR) testidir.

Tek bir multipleks reaksiyonda, Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, rutin tarama için tüm SARS-CoV-2’lerde bulunan Orf1ab ve N gen bölgelerinin yanı sıra yalnızca B.1.1.7, B.1.351 ve P.1'de bulunan varyant spesifik genom bölgelerini de hedeflemektedir.

B.1.1.7, B.1.351 ve P.1 SARS-CoV-2 soyları epidemiyoloji için önemli olduğundan, şüpheli vakaların çok daha yüksek bir bölümünü, çok daha kısa sürelerde test edebilmek için DNA dizi analizinden farklı teknolojiler gereklidir. RT-qPCR tabanlı Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, 40 dakika içerisinde hem SARS-CoV-2 tespitini hem de varyantların ayırt edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, qPCR cihazlarının miktarı dünyada ciddi bir şekilde artarken, qPCR test maliyetleri gün geçtikçe düşmektedir. 

B.1.1.7, B.1.351 ve P.1 taşıyıcılarının ülke sınırlarına girişini kontrol etmek, filyasyon çalışmalarını hızlandırmak ve daha spesifik karantina koşullarını oluşturmak, şüpheli vakaların en yüksek kısmını en kısa sürede Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus gibi RT-qPCR bazlı kitler kullanarak test ederek mümkündür.

Miktar:

250, 500, 1000 reaksiyon

Kutu Boyutu:

10cmx8cmx6.5cm

Katalog Numarası:

BS-SY-WCOR-402

Aşağıda belirtilen strip/plate Bio-Rad CFX96 TouchTM Real-Time PCR cihazı ile kullanıma uygundur. Ürün bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kat#: BS2001 Ultra optik yarı etekli qPCR plate ve filmi (96 kuyu)

Kat#: BS1001; Ultra Optik qPCR Strip ve Kapağı (8 kuyu)