Monkeypox

Monkeypox

Maymun çiçeği virüsünün yayılması, çoğunlukla uluslararası seyahatler ve hayvan ithalatı ile bağlantılıdır. Virüs, insanlarda ve hayvanlarda enfeksiyonlara neden olabilir. Ateş, vücudun farklı bölgelerinde ağrı, şişmiş lenf düğümleri, titreme ve bitkinlik olan virüsün erken belirtilerini, genellikle yüzde ve vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkan kızarıklıklar izler.

Batı Afrika'da görülen bir virüs olmasına rağmen, 2022'de dünyanın diğer bölgelerinden de çok sayıda vaka bildirilmiştir. "Bio-Speedy® Monkeypox Virüs qPCR Kit", maymun çiçeği virüsünün DNA ve mRNA'nın kalitatif tespiti için tasarlanmış gerçek zamanlı bir PCR (qPCR) testidir. Bio-Speedy Monkeypox Virus (MPV) qPCR Kit'i, lezyon yüzeylerinden alınan sürüntü örneklerinden elde edilen nükleik asit izolatlarına uygulanmaktadır.

Sonuçlar, Monkeypox Virüsünde hedef bölgenin spesifik amplifikasyonu ile Real Time PCR üzerinde 45 dakikada elde edilir (F3L). Ek olarak, insan RNase P genini hedefleyen oligonükleotit seti, örnekleme ve qPCR'nin kontrolü olarak işlev görür.

Bio-Speedy® Monkeypox Virüs qPCR Kit Broşürü

İndirmek için tıklayınız.


Miktar:

25 Rxn

Kutu Boyutu:

5.5x6.5x6x5

Katalog Numarası:

BS-MPV-25


Benzer İçerikler