Bio-Speedy Solunum Yolu RT-qPCR MX-24 Panel

Bio-Speedy Solunum Yolu RT-qPCR MX-24 PanelSolunum yolu enfeksiyonları dünya çapında yüksek morbidite ve mortalite ile ilişkilendirilmiştir ve belirtileri belli bir etkeni işaret etmeyebilir. Bundan dolayı da uygun tedavinin hızlı bir şekilde uygulanabilmesi için etkenin hızlı ve doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir.

Kullanım Amacı: Bio-Speedy® Solunum Yolu RT-qPCR MX-24 Paneli, 19 viral ve 6 bakteriyel etkenin tespiti ve ayrımı için tasarlanmış multipleks bir kittir.

Hedefler: SARS-CoV-2, İnfluenza A, İnfluenza B, İnsan Koronavirüsü 229E, İnsan Koronavirüsü OC43, İnsan Koronavirüsü NL63, İnsan Koronavirüsü HKU1, Parainfluenza 1, Parainfluenza 2, Parainfluenza 3, Parainfluenza 4, Metapnömovirüs (MPV), Respiratuar Sinsityal Virüsü (RSV) A/B, Enterovirüs (HEV), Adenovirüs (AV), İnsan Bokavirüs (HBoV), İnsan Parekovirüs (HPeV), Rinovirüs (HRV), Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae, Chlamydophila pneumoniae, Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis, Streptococcus pneumoniae.

Çalışma Şekli ve Süre: Bio-Speedy® Solunum Yolu RT-qPCR MX-24 Panel, solunum yolu örneklerinden (nazofaringeal sürüntü, orofaringeal sürüntü, bronkoalveolar lavaj, nazofaringeal aspirat ve balgam) nükleik asit eldesi sonrası 45 dakikalık bir protokolde Real Time PCR sonucunun elde edilmesini sağlar. 96 kuyuluk bir cihazda Negatif ve Pozitif kontroller dahil toplam 10 örneğin sonucu aynı anda elde edilebilir.

Valide ve Uyumlu Cihazlar: Bio-Speedy® Solunum Yolu RT-qPCR MX-24 Panel, Bio-Rad CFX96 Touch™ Real Time PCR Sistemi ile 20 μL qPCR hacim için valide edilmiştir.

LOD: 10-100 kopya/ml

Duyarlılık: %98,95

Özgüllük: %99,13

Miktar:

25 Reaksiyon
100 Reaksiyon

Katalog Numarası:

BS-SY-MX24S-25
BS-SY-MX24S-100
BS-SY-MX24T-25
BS-SY-MX24T-100