Bio-Speedy COVID-19/Flu RT-qPCR

Bio-Speedy COVID-19/Flu RT-qPCR

Kullanım Amacı: Bio-Speedy® COVID-19/Flu RT-qPCR kiti SARS-CoV-2’ye özgü ORF1ab ve N gen bölgeleri, Influenza A ve Influenza B’nin tespiti ve ayırt edilmesi için kullanılan gerçek zamanlı ve tek adımlı ters transkripsiyon PCR testidir. Bu kit ile Flu sezonunda SARS-CoV-2 negatif vakaların Influeanza virüsünün varlığı ve tipi açısından ayrıca test edilmesine gerek yoktur.

Hedef: Bio-Speedy® COVID-19/Flu RT-qPCR kiti, SARS-CoV-2 genomunda bulunan ORF1ab ve N gen bölgelerinin yanı sıra Influenza A spesifik Membran Protein (M) gen bölgesini ve Influenza B spesifik Nüklear Export Protein (NEP) gen bölgesini hedefler. SARS-CoV-2 hedefleri Real Time PCR cihazının FAM kanalında okunurken, Influenza A tespiti Cy5 kanalında ve Influenza B tespiti ROX kanalında okunur. İnternal kontrol olarak hedeflenen RNase P geni ise HEX kanalında okunur.

Çalışma Şekli ve Süre: Bio-Speedy® COVID-19/Flu RT-qPCR kiti, vNAT® Transfer Tüpü ile kullanıldığında numuneyi 1 dakikada Real Time PCR için hazır hale getirir ve 30 dakikadan kısa bir protokolde Real Time PCR sonucunun elde edilmesini sağlar.   

Valide ve Uyumlu Cihazlar: Bio-Speedy® COVID-19/Flu RT-qPCR kiti, Bio-Rad CFX96 TouchTM, Bio Molecular Systems Magnetic Induction Cycler (MIC), HiMedia Insta Q96® Plus ve Qiagen Rotor-Gene® 5 Plex Real-Time PCR cihazlarında 10µl reaksiyon hacmi için validedir. 

Duyarlılık: %100
Özgüllük: %100

Bio-Speedy COVID-19/Flu RT-qPCR Kiti Broşürü

İndirmek için tıklayınız.
Miktar:

100, 250, 500, 1000 reaksiyon

Kutu Boyutu:

10cmx8cmx6.5cm

Katalog Numarası:

BS-SY-SI

Aşağıda belirtilen strip/plate Bio-Rad CFX96 TouchTM Real-Time PCR cihazı ile kullanıma uygundur. Ürün bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kat#: BS2001 Ultra optik yarı etekli qPCR plate ve filmi (96 kuyu)

Kat#: BS1001; Ultra Optik qPCR Strip ve Kapağı (8 kuyu)