Hakkımızda

Hakkımızda

Bioeksen AR-GE Teknolojileri, 2014 yılında KOSGEB AR-GE İnovasyon desteğini alarak kurulan, yenilikçi moleküler teknolojilere odaklanmış, AR-GE, üretim ve satış yapan bir biyoteknoloji şirketidir. Bioeksen'in kurucuları, İstanbul Teknik ve Boğaziçi Üniversitelerinin ortak kuruluşu olan Mikrobiyal Ekoloji Grubu (MEG) üyesi akademisyenlerdir. Kuruluşumuzdan bu yana 32 farklı AR-GE projesi tamamlanmış, bu projeler sonucunda insan sağlığı, hayvan sağlığı ve gıda güvenliği alanlarında 164 farklı moleküler biyoteknoloji ürünü piyasaya sürülmüştür.


Bioeksen'in inovasyonu, sağlık hizmeti sağlayıcılarının enfeksiyonları hızlı bir şekilde tanımlamasına ve kritik kararları zamanında almasına (örn. hastaneye yatış, izolasyon ve antimikrobiyal tedavi veya bunların eksikliği) olanak sağlayan moleküler teknolojilere odaklanır. Bioeksen'in inovasyonu, insanlara bulaşmayı zamanında kontrol etmek için hastalık etkenlerini kaynağında tespit eden moleküler teknolojilere odaklanmaktadır. Bioeksen, moleküler teşhis teknolojilerinin gücünü insan üzerinde hiçbir yan etkisi olmayan hedefe yönelik tedavi ile birleştirmek için bulaşıcı ajana özgü moleküler terapötikler üzerinde kapsamlı araştırmalar yürütmektedir.


Bioeksen 2 milyon test/gün üretim kapasitesine sahiptir. Bugüne kadar 60 ülkede, 200 milyon Bioeksen testi kullanılmıştır. Bioeksen'in Türkiye ve Almanya'da iki farklı üretim tesisi bulunmaktadır. Bioeksen, ISO 13485 ve 9001 kalite yönetim sistemlerini işletmektedir. Bioeksen'in moleküler tanı çözümleri, dünyada moleküler testler üreten 480 firma arasında hem FDA hem de WHO onayına sahip ilk %5'te yer almaktadır.