RINA -M14 Nükleik Asit İzolasyon Cihazı

RINA -M14 Nükleik Asit İzolasyon Cihazı

RINATM M14 Robotik Nükleik Asit Ekstraksiyon Cihazı, yerli üretim ilk nükleik asit izolasyon robotu olma özelliğine sahiptir. Cihaz; klinik, çevre ve gıda örneklerinden RINATM M14 Nükleik Asit Ekstraksiyon Kitleri kullanılarak, tam otomatize NA ekstraksiyonu gerçekleştirmek için kullanılmaktadır.

Cihaz 1-14 arası, kullanıcının seçtiği sayıda örnekten paralel NA ekstraksiyonunu, örnek tipine göre 45-60 dk arasında gerçekleştirmektedir. RINATM M14 sıvı örneklerle çalışmak için tasarlanmıştır. Katı fazda olan örnek materyali çalışma öncesi, numune tipine uygun ön işlemlerle sıvı faza aktarılmalıdır. RINATM M14, örnek tipine uygun kitten gelen kaotropik tuz, deterjan, taşıyıcı molekül ve Proteinaz K’nın yanında lizis basamağında örnekleri ısıtarak ve pipetaj ile numunelerin lizisini sağlar. RINATM M14 nükleik asitlerin kaotropik tuzlar ve alkol varlığında silika kaplı demir oksit manyetik partiküllerine bağlanması ve alkol ile yıkanmasının ardından düşük konsantrasyonlu tuz çözeltileri ile elüe olması prensibine göre tasarlanmıştır. Manyetik partiküllerin kontrolü için mıknatıs kullanırken, kurutma için pipetasyon kullanır. NA dekontaminasyonu için UV lambasına sahiptir.

RINATM M14; kasnak ve kayış temelli hareket modülleri, adım motorlar, paralel pipetler, ısıtıcı, mıknatıs, gömülü sürücü ve mikro bilgisayar yapı elemanlarından oluşmaktadır. Kullanıcı arayüzü olarak dokunmatik bir ekrana sahiptir. Kullanıcı, RINATM M14 güvertesine ekranda belirtilen uygun sarfları yükledikten sonra yine bu ekrandaki yönergeler ve tuşlar vasıtasıyla, NA ekstraksiyon protokolünü çalıştırır. RINATM M14 paralel konumlandırılmış 14 adet mikropipet sayesinde aynı anda 14 örneği işler ve böylece NA ekstraksiyonunu, örnek tipine bağlı olarak 45-60 dakikada tamamlar.

İşlem Süresi:

45-60 dakika

Kapasite:

1-14 örnek

Ekstraksiyon Teknolojisi

Manyetik boncukla ayırma teknolojisi

Örnek Hacmi:

100-500 µl

Elüsyon hacmi: :

50-200 µl

Ekran:

4.3 inç, dokunmatik ekran

Çalışma Gerilimi:

220 V 50/60 Hz

Güç Tüketimi:

450 W (Maksimum)

Ağırlık:

80 kg

Çalışma Sıcaklığı:

0-30oC