2X HRM OLC Kiti

2X HRM OLC Kiti gerçek zamanlı polimeraz zincir reaksiyonu sonrasında yüksek çözünürlükte erime eğrisi (HRM) analizi için tasarlanmıştır. Çoğaltılan amplikonların sekans içeriğine ve uzunluğuna göre sıcaklık artışı sırasında ki çift ipliğinin açılması oldukça spesifik bir grafik oluşturur. Yüksek hassasiyette interkalatif boyalar kullanılarak, çift ipliğin açılmasıyla oluşan floresan ışıması miktarındaki düşüş anlık okumalarla belirlenir ve bu sayede farklı sekanslar ayrılabilir. Mix içerisindeki DNA Polimeraz, 5 ‘-> 3’ DNA polimeraz aktivitesine, 3 ‘-> 5’ (prodreareading) eksonükleaz aktivitesine, sıcaklığa bağlı iplik-yer değiştirme aktivitesine sahiptir ve amplifikasyon ürünlerinde kör uçlar oluşturur. Nükleik asit izolatlarında hedef gen bölgelerinin çoğaltılması ve yüksek çözünürlükte erime eğrisi (HRM) analizi yöntemiyle farklı organizmalardaki ortak lokuslarda mevcut olan sekans farklılığının belirlenmesi amaçlanmıştır.

Sipariş

Kat. NoMiktarFiyat
BS-Amp-106-500
500 testBize Sorunuz
BS-Amp-106-1000
1000 testBize Sorunuz
BS-Amp-106-5000
5000 testBize Sorunuz

*Fiyat hakkında daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın

Dökümanlar

Kullanım Klavuzu (TR)
Kullanım Klavuzu (İNG)
MSDS

Genel Bakış

2X HRM OLC Kiti gerçek zamanlı polimeraz zincir reaksiyonu sonrasında yüksek çözünürlükte erime eğrisi (HRM) analizi için tasarlanmıştır. Çoğaltılan amplikonların sekans içeriğine ve uzunluğuna göre sıcaklık artışı sırasında ki çift ipliğinin açılması oldukça spesifik bir grafik oluşturur. Yüksek hassasiyette interkalatif boyalar kullanılarak, çift ipliğin açılmasıyla oluşan floresan ışıması miktarındaki düşüş anlık okumalarla belirlenir ve bu sayede farklı sekanslar ayrılabilir. Mix içerisindeki DNA Polimeraz, 5 ‘-> 3’ DNA polimeraz aktivitesine, 3 ‘-> 5’ (prodreareading) eksonükleaz aktivitesine, sıcaklığa bağlı iplik-yer değiştirme aktivitesine sahiptir ve amplifikasyon ürünlerinde kör uçlar oluşturur.

Nükleik asit izolatlarında hedef gen bölgelerinin çoğaltılması ve yüksek çözünürlükte erime eğrisi (HRM) analizi yöntemiyle farklı organizmalardaki ortak lokuslarda mevcut olan sekans farklılığının belirlenmesi.