Evrensel PCR Kontrol Kitleri

PCR kontrolleri, herhangi bir reaksiyon anormalliğinin reaktif veya döngüleyici sorunlardan kaynaklanmadığından emin olmak için her deneyin önemli bir parçasıdır. PCR Kontrol Kiti, Taq DNA polimerazlarının, Tamponun, Template DNA’sının kalitesini ve fonksiyonlarını doğrulamak veya karşılaştırmak için bir araç olarak tasarlanmıştır. Çok hassas olan ve yüksek derecede doğru sonuç veren Bio-Speedy® Evrensel PCR Kontrol Kitleri PCR reaksiyonunun kalitesini ve işlevselliğini görselleştirmek için optimize edilmiştir.

Kullanım Amacı: Real-Time PCR reaksiyonlarında kontrol olarak, herhangi bir inhibitör veya komponent sorununu gözlemleyebilmek amacıyla kullanılır. 

Öne çıkan özellikler: Tüm Gerçek zamanlı PCR cihazlarıyla uyumlu olarak HEX kanalı ile incelenir. Kullanılan DNA dizisi eşsiz olup bilinen hiçbir sekansa benzerlik göstermez.

Daha Fazla

Kullanım amacı: Bio-Speedy® 4-Plex Real- Time PCR Kontrol Kiti FAM, HEX, ROX, Cy5 işaretli four plex reaksiyon sayesinde multiplex PCR prosesinin kontrolünü sağlamak için dizayn edilmiştir. Real- Time PCR cihazlarında, kurulum sonrası vb. durumlarda ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda, dört (FAM, HEX, ROX, Cy5) farklı kanaldan alınan okumaların doğru olup olmadığının kontrolü amacıyla kullanılmaktadır.

Daha Fazla

İlişkili Ürünler

NÜKLEİK ASİT EKSTRAKSİYONU
GERÇEK ZAMANLI PCR
PCR
YENİ NESİL DİZİLEME (NGS)